قره داغ سسی
اخبار و رویداده ای منطقه شهرستان اهر, شهرستان کلیبر - شهرستان ورزقان - شهرستان خدافرین و...

عصر يك روز خرداد، ساعاتي در مسير توريستي شرق اهر ( محور شرقي اهرچايي يا مسير اهر ـ مشگين شهر) بودم. مسيري كه با تنوع و تعدد جاذبه هاي طبيعي و فرهنگي، قابليت تعريف سايت ويژه ي گردشگري را دارد. گيلاس در افيل شامي به استقبال مسافران تا كنار جاده آمده بود و چشمه اي كه همچنان با آب خنك از مسافران پذيرايي مي كند. اگر از كنار اهرچايي به سمت شمال و جنوب فاصله بگيريم شاهد زيبايي هاي كم نظير خواهيم بود. در ضلع شمالي افيل شامي تالاب «‌يوسفلو» همچنان زنده است و خود را كه در كنار آن يافتم، گروهي مشغول تهيه ي فيلم مستند در آن بودند. هم خواني قورباغه ها شنيدني بود اما پرندگان نبودند. اين تالاب به نظر مي رسد هنوز از سوي اداره كل محيط زيست استان مورد حفاظت نيست. از اهالي محل مي گفت قرار است بلندي جنوبي تالاب را بردارند و از اهرچايي آب به اين چاله پمپاژ كنند و از اين جا به زمين هاي ما آب بدهند. خبري بدتر از اين نمي شد در كنار اين تالاب شنيد. انگار حكايت تالاب « ديب سيز» مي خواهد براي « يوسفلو» تكرار شود. آن تالاب به سد قشلاق شاهوردي تبديل شد. شايد براي جوامع محلي هنوز ارزش بالاي يك تالاب روشن نباشد اما مسئولان و مراكز ذيربط قطعاً بي اطلاع از موضوع نيستند. اميد كه آن قول صحيح نباشد.
برچسب‌ها: مسير توريستي شرق اهر, اهرچايي, مسير اهر ـ مشگين, گيلاس افيل, تالاب «‌يوسفلو»

ادامه مطلب...
ارسال توسط yashar
بیوک اکبرپور ، در گفت وگو با خبرنگار آناج با اشاره به شرایط نوازندگان آلات موسیقی آذری گفت: خوشبختانه در حالحاضر شرایط برای این قشر بهتر از گذشته شده و مسئولان حمایت بیشتری از آن دارند.

وی ادامه داد: حمایت های بیمه ای ، صدور کارت عضویت ، تهیه محل تمرین و دیگر حمایتها موجب شده تا موسیقی آشیقلار به نسبت گذشته بهتر رشد یابد.

عضو گروه موسیقی قره داغ گفت: با توجه به شرایطی که در حال حاضر به نسبت گذشته فراهم شده ، میتوان فعالیتهای بهتری نمود و این مدیون توجه مسئولان است.

اکبرپور تاکید کرد: توجه به موسیقی آشیقلار نه تنها در داخل آذربایجان و ایران بلکه در سطح جهان نیز ارتقا یافته و گروه آشیقلار تبریز در اقصی نقاط جهان به اجرای کنسرت می پردازد.

وی افزود: برخی دیدگاه ها در مورد عدم توجه داخلی به این سبک موسیقی غیر منصفانه است اما در این میان نوع تجلیل از هنرمندان این سبک از سوی مسئولان پذیرفتنی نیست
برچسب‌ها: موسیقی آذری, مسابقات یورو ویژن, موسیقی آشیقلار, موسیقی قره داغ, نوازندگان آلات موسیقی آذری, بیوک اکبرپور

ادامه مطلب...
ارسال توسط yashar
آزمون عمومي و تخصصي براي استخدام 522 نفر نيروي جديد براي 17 دستگاه اجرايي استان برگزار خواهد شد.
اين آزمون با هدف تقويت وظايف حاكميتي و توسعه مناطق كمتر توسعه يافته، روز جمعه 23 تير 1391 توسط استانداري آذربايجان شرقي برگزار مي‌شود.
اداره كل منابع انساني و تحول اداري استانداري اعلام كرده است كليه متقاضيان واجد شرايط بومي استان آذربايجان شرقي مي‌توانند متناسب با احراز شرايط مدرك تحصيلي، هر يك از پست‌هاي سازماني مرتبط با رشته‌هاي شغلي مندرج در آگهي اين آزمون را انتخاب و ثبت‌نام نمايند.
متن كامل آگهي اين آزمون صرفا از تاريخ 1/4/91 الي 15/4/91 از طريق پايگاه اطلاع‌رساني استانداري آذربايجان شرقي و نشاني اينترنتي www.estekhdamazsh.ir قابل دسترس خواهد بود.
برچسب‌ها: استخدام جدید, استخدام در تریز, استخدام در اهر, استخدام 522 نفر, مناطق كمتر توسعه يافته

ادامه مطلب...
ارسال توسط yashar
خبرگزاري آريا - اردوي فرهنگي و تفريحي سپاه ناحيه اهر به همت فرهنگي خانواده، در اردوگاه شهيد باكري شهرستان كليبر برگزار شد.
به گزارش خبرگزاري آريا ، در اين اردو، مسئول نمايندگي ولي فقيه در سپاه ناحيه اهر بر توجه به تربيت فرزندان از سوي والدين تاكيد كرد.
حجت الاسلام صفر تقي زاده از فرزندان به عنوان سرمايه هاي زندگي ياد كرد و نقش والدين در تربيت اين سرمايه ها مهم دانست و از آنها خواست با تربيت صحيح، فرزندان مفيدي را تحويل جامعه دهند.
در پايان مراسم، مسابقه طناب كشي و كوهپيمايي انجام گرفت و به تمامي خانواده هاي شركت كننده، هدايايي به رسم ياد بود از سوي نمايندگي و فرماندهي اهدا گرديد.
برچسب‌ها: اردوگاه شهيد باكري, شهرستان كليبر, سپاه ناحيه اهر

ادامه مطلب...
ارسال توسط yashar
حبیب حسینقلیزاده روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار كرد: در اثر واژگونی یك دستگاه خودرو سواری سمند در كیلومتر پنج جاده اهر- تبریز یك نفر در دم جان باخت.

وی گفت: در این حادثه چهار نفر نیز مصدوم شدند كه توسط آمبولانس های مركز فوریت های پزشكی به بیمارستان اهر انتقال یافتند.

وی اظهاركرد: واژگونی یك دستگاه خودرو سواری پراید در كیلومتر هفت جاده اهر - كلیبر نیز پنج مصدوم برجای گذاشت كه به بیمارستان اهر انتقال یافتند.
برچسب‌ها: حادثه در جاده اهر, كلیبر, تبریز, بیمارستان اهر, اخبار اهر

ادامه مطلب...
ارسال توسط yashar
به نقل از ایرنا، محمد اشجعی روز دوشنبه در گفت و گویی با اعلام اینكه دمای هوای تبریز در حال حاضر 21 درجه سانتیگراد بالای صفر است، گفت: دمای روز گذشته تبریز در این ساعت 30 درجه بالای صفر بود.
وی علت كاهش دما را ورود جریان خزری عنوان كرد و گفت: در بیشتر نقاط استان به خصوص در نیمه شمالی آن كاهش دما محسوس است.
این كارشناس هواشناسی استان با اشاره به بارش یكشنبه شب باران در سراسر استان به غیر از شهرستان های میانه و ملكان اظهاركرد: بیشترین بارش از ایستگاه كلیبر به میزان 16.5 میلی متر گزارش شده است.
وی میزان بارش باران گزارش شده از ایستگاه فرودگاه تبریز را 9.8 میلی متر و از ایستگاه زعفرانیه تبریز را10.2 میلی متر اعلام كرد.
وی كمترین دمای تبریز در 24 ساعت گذشته را 14 درجه سانتیگراد بالای صفر اعلام كرد و گفت: شهرستان جلفا با 35 درجه سانتی گراد بالای صفر گرمترین و شهرستانهای هریس و بستان آباد با هشت درجه سانتی گراد بالای صفر خنك ترین نقاط استان بودند.
كارشناس اداره كل هواشناسی آذربایجان شرقی جوی ناپایدار را برای 24 ساعت آینده استان پیش بینی كرد و گفت: گذر امواج تراز میانی جو و وجود جریان مرطوب خزری موجب افزایش ابر همراه با وزش باد و كاهش نسبی دمای هوا خواهد بود.
برچسب‌ها: آب و هوای کلیبر, اخبار کلیبر, دمای کلیبر, دمای فعلی تبریز, خنک ترین شهر ایران, آب و هوای تبریز

ادامه مطلب...
ارسال توسط yashar
به گزارش خبرگزاری فارس از عجب‌شیر، سیروس داودی پیش‌ازظهر امروز در همایش مقابله با بیابان‌زایی در شهرستان عجب‌شیر با اشاره به اینکه دولت نهم و دهم با اختصاص اعتبارات چشمگیر در سال‌های اخیر به این بخش کمک شایانی کرده است، اظهار کرد: با وجود توجه دولت، این بخش توجه بیش از بیش را می‌طلبد.

وی با اشاره به تاثیر مثبت طرح‌های آبخیزداری در مقابله با اثرات خشکسالی‌های اخیر و کاهش خطرات و خسارات سیل ابراز امیدواری کرد، سهم بیشتری از اعتبارات ستاد بحران به پروژه‌های آبخیزداری و مقابله با بیابان‌زایی اختصاص یابد. داودی حوضه‌های آبریز استان را بیش از 4.5 میلیون هکتار اعلام کرد که عمدتا در مناطق حاشیه دریاچه ارومیه، رود ارس و سفیدرود قراردارد.

* احیاء و توسعه ذخیره‌گاه‌های "گز" و "بنه" در حاشیه دریاچه ارومیه برای ایجاد کمربند سبز

سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان‌شرقی گفت: احیاء و توسعه ذخیره‌گاه‌های "گز" و "بنه" در حاشیه دریاچه ارومیه برای ایجاد کمربند سبز، احیاء و توسعه مراتع و بوته‌زارهای موجود برای حفظ منابع آب و خاک، ساماندهی بهره‌برداران و بهره‌برداری متناسب با توان اکولوژیک منطقه، افزایش راندمان مصرف آب و هماهنگی، انسجام دستگاه‌های اجرایی و جوامع بهره‌بردار در قالب برنامه‌های هدفمند را برای حفظ محیط طبیعی منطقه خواستار شد .

برچسب‌ها: دریاچه ارومیه, آخرین وضیعت دریاچه ارومیه, گز و بنه, شهرستان عجب‌شیر, اخبار دریاچه ارومیه, اخبار ارومیه

ادامه مطلب...
ارسال توسط yashar

حمیدرضا نقی‌پور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ورزقان اظهار کرد:در مجموع 350 سوئیت و محل اقامتگاهی رفاهی با توجه به بافت تاریخی و طبیعی روستا و غارهای موجود در آن تعریف شده است.

وی تصریح کرد: در فاز نخست این پروژه عظیم، ساخت 20 اقامتگاه متشکل از 6 کلبه اقامتی سنتی و 9 غار برای اسکان، فروشگاه‌های صنایع‌دستی منطقه و مواد خوراکی و سوغاتی، محل بازی کودکان مانند محل اسب‌سواری برای کودکان، مجتمع‌های تفریحی و پارکینگ تعریف شده است.

نقی‌پور با بیان اینکه طبق زمانبندی‌ها فاز نخست این مجموعه به‌زودی به بهره‌برداری می‌رسد، گفت: برای جلوگیری از آلودگی هوای مطبوع منطقه، احداث پارکینگ در خارج از روستا خواهد بود که گردشگران و بازدیدکنندگان می‌توانند با استفاده از درشکه‌ها و کالسکه‌های مستقر در ورودی روستا از منطقه نمونه گردشگری "حماملو "دیدن کنند.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذار این منطقه نمونه گردشگری با اشاره به ویژگی‌های این غارهای اقامتی اظهار کرد: برای نخستین بار در ایران از ظرفیت درمانی این غارها برای درمان در کنار اسکان گردشگران استفاده خواهد شد.

نقی‌پور تصریح کرد: از خاصیت درمانی نمک‌اندود بودن داخل غارها برای رفع بیماری‌های تنفسی و مشکلات آسمی بیماران مراجعه‌کننده استفاده می‌شود.

وی یادآور شد: همچنین با توجه به قرارگیری تعدادی از این غارها در مجاورت رودخانه داخل روستا و هم‌سطح آن، این اقامتگاه‌ها در خدمت گردشگرانی که برای آب درمانی و استفاده از آب گرم به این منطقه مراجعه می‌کنند، خواهد بود.

این سرمایه‌گذار بخش خصوصی با اشاره به 200 سوئیت رفاهی و اقامتی دیگر تعریف شده در این طرح، گفت: این سوئیت‌ها نیز به شکل کلبه در داخل بافت روستایی "حماملو" و با به کارگیری مصالح محلی و منطبق با طبیعت و معماری منطقه، مانند سنگ و چوب احداث می‌شوند.

نقی‌پور همچنین به تشریح اقدامات صورت گرفته در این منطقه پرداخت و گفت: سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان‌شرقی زیرساخت‌های مورد نیاز از قبیل اصلاح راه دسترسی و ساخت کمپینگ، آلاچیق و سرویس‌های بهداشتی را برای سهولت اجرای پروژه‌های سرمایه‌گذاران در این منطقه فراهم کرده است.

برچسب‌ها: هتل صخره‌ای, هتل صخره‌ای ورزقان, هتل های ورزقان, گل‌آخور, جوشین, اخبار ورزقان, منطقه نمونه گردشگری, حماملو

ادامه مطلب...
ارسال توسط yashar

مدیر کل حفاظت از محیط زیست آذربایجان شرقی از زیست 300 تا 350 قطعه پرنده در معرض انقراض قره خروس در آذربایجان شرقی خبر داد .

آقای بیوک رییسی امروز با اشاره به اینکه این تعداد از سیاه خروس در مقایسه با سال های گذشته افزایش یافته است ،گفت : این پرنده که نام علمی آن Lyrurus mlokosiewicziاست، بومی آذربایجان شرقی بوده و به رغم وجود گونه مشابه دیگری با نام سیاه خروس قفقازی به دلیل خلوص بالای خود، از شهرت جهانی برخوردار است.
وی افزود : سیاه خروس از نظر قوانین و مقررات حفاظت محیط زیست کشور جزو گونه‌های در معرض انقراض و از نظر بین‌المللی در معرض تهدید محسوب می شود و براین اساس شکار آن ممنوع است.برچسب‌ها: رمناطق حفاظت شده ارسباران, دیزمار آذربایجان شرقی, چمنزارهای آلپی, سیاه‌ خروس, قره خروس, قره خروس چیست

ادامه مطلب...
ارسال توسط yashar
به گزارش خبرگزاری فارس از ورزقان، الله‌وردی دهقانی ظهر امروز در جلسه شورای اداری شهرستان ورزقان اظهار کرد: ایجاد این کارخانه موجب جذب سرمایه‌گذار در این شهرستان می‌شود و توسعه و پیشرفت آن را در بردارد.

وی با اشاره به تصادفات مرگبار در جاده ورزقان، تصریح کرد: دولت درصدد است تا فاز دوم تغلیظ را در مجتمع معدنی مس سونگون انجام دهد اما با راه‌اندازی این فاز و افزایش چند برابری تردد خودروها، افزایش تصادفات منجر به مرگ را شاهد خواهیم بود که در این زمینه باید تدابیری اندیشیده شود.

نماینده مردم ورزقان و خاروانا در نهمین دوره مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به وضعیت آب ورزقان تصریح کرد: مهار آب‌های سطحی شهرستان ورزقان باید از اولویت کارهای مسئولان این شهرستان باشد چراکه توسعه صنعت و کشاورزی در ورزقان بستگی به تامین آب برای مصارف مربوط دارد.

دهقانی، توجه به تکمیل سدهای مسقران، حاجیلار و آغبلاغ را خواستار شد و افزود: متاسفانه کار تکمیل و راه‌اندازی این سدها یا کند پیش می‌رود یا متوقف شده و در برخی موارد خبرهایی از احتمال حذف سد موردنظر شنیده می‌شود.برچسب‌ها: کارخانه ذوب‌ مس سونگون, مس سونگون, اخبار ورزقان, انتقال آب از ارس, نماینده مردم ورزقان و خاروانا, الله‌وردی دهقانی

ادامه مطلب...
ارسال توسط yashar
ارسلان فتحی پور در مجلس نهم هم به عنوان رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس انتخاب شد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری آنا، ارسلان فتحی پور در مجلس نهم نیز به عنوان رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس انتخاب شده است.

براساس این گزارش، اعضاء کمیسیون اقتصادی مجلس نهم عبارتند از عبدالکریم رجبی،ارسلان فتحی پور، سید محمد حسین میرمحمدی، مهناز بهمنی، محسن صرامی فروشانی، محمد علیپور،امید کریمیان، حمیدرضا خصوصی ثانی، عثمان احمدی،غلامحسین شیری علی آبادی،ایرج ندیمی، محمد حسن نژاد، محمد حسین حسین زاده بحرینی، محمد علی مددی، سید جلال یحیی زاده فیروزآبادی، محمدرضا پور ابراهیمی داورانی،ابراهیم نکو، محمد رجایی باغ سیائی، محمود شکری، ناصر عاشوری قلعه رودخانی،عطاءالله حکیمی، رحیم زارع،روح الله بیگی،سعید اربابی و سید ناصر موسوی لارگانی.

رحمانی رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شد


اعضای کمیسیون صنایع و معادن رضا رحمانی را به عنوان رئیس این کمیسیون انتخاب کردند.

  اعضای کمیسیون صنایع و معادن در انتخابات هیات رئیسه کمیسیون رضا رحمانی را به عنوان رئیس این کمیسیون برگزیدند.

عزیز اکبریان و محمدرضا خان محمدی به عنوان نواب رئیس کمیسیون صنایع و معادن انتخاب شدند.


برچسب‌ها: ارسلان فتحی پور, رحمانی رئیس کمیسیون صنایع و معادن, فتحی پور رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس, اعضای کمیسیون صنایع و معادن

ادامه مطلب...
ارسال توسط yashar
فارس: نماینده مردم ارومیه در مجلس نهم گفت: اعتراض‌های جوانان به وضعیت دریاچه ارومیه نباید سیاسی‌‌کاری پنداشته شود.

عابد فتاحی اظهار داشت: نباید حرکت‌های خودجوش جوانان کار سیاسی و علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تصور کرد بلکه باید از طریق ایجاد تعامل با آنها در راستای قانونمند کردن این قبیل فعالیت‌های معترضان به وضعیت دریاچه ارومیه گام برداشته شود.

وی تصریح کرد: جوانان فرزندان این آب و خاک و فرزندان این نظام هستند بنابراین قصد کار سیاسی کردن به هیچ عنوان ندارند پس باید از برخوردهای چکشی با این قشر از جامعه پرهیز کرد چراکه به معنای واقعی کلمه با آنها هیچ‌گونه مشکلی نداریم و آنها فرزندان ما هستند که آینده انقلاب را به دست خواهند گرفت.

فتاحی خشک شدن دریاچه ارومیه را نه‌تنها مشکل استان بلکه ملی و فراملی دانست و بیان داشت: باید در راستای برپایی یک کنگره بین‌المللی پیرامون نجات دریاچه ارومیه به میزبانی این شهرستان اقدام کرد و در این گردهمایی از متخصصان و دانشمندان درخواست کمک کرد تا راهکارهای علمی و قابل اجرا ارائه دهند.

وی در پاسخ به این سؤال که روند پیشرفت پروژه‌های آغاز شده برای نجات این دریاچه را چگونه ارزیابی می‌کنید، تصریح کرد: متأسفانه تا امروز کار زیادی انجام نشده است و حتی می‌توان گفت هیچ کاری انجام نشده است ولی باید از این لحظه انجام اقدامات عملیاتی و و موثر را آغاز کرد و وارد عمل شد.
برچسب‌ها: نماینده ارومیه, نماینده مردم ارومیه, اعتراض‌های به وضعیت دریاچه ارومیه, آخرین وضیعت دریاچه ارومیه

ادامه مطلب...
ارسال توسط yashar
 
تاريخ : ۹۱/۰۳/۲۲
ارسال توسط yashar
از این به بعد در وبلاگ خاطرات سفر گردشگران داخلی و حتی خارجی به قره داغ را در وبلاگ قرار خواهیم داد اولین نمونه از این خاطرات از وبلاگ "سفر ما"(ourtravels.persianblog.ir) به نویسندگی مریم و مصطفی انتخاب شده است امید است با توجه بیشتر به خاطرات گردشگران در جهت کاستن مشکلات منطقه قدم های بیشتری برداریم.

سفر به دیار ارسباران فرزند عزیز ایران

در ادامه مطلب


برچسب‌ها: سفر به ارسباران, سفر به قره داغ, خاطرات یک گردشگر در ارسباران, خاطرات قره داغ

ادامه مطلب...
ارسال توسط yashar
 

 

عالیم قاسیموف

 

قاسم اف در دنیاى موسیقى شهرتى بسیار دارد به نحوى که برخى از کارشناسان صداى وى را جزء برترین صداهاى موسیقى شرق در صد سال اخیر مى دانند. این خواننده شهیر که چندین عنوان معتبر بین المللى را در کارنامه خود دارد، در سن ۲۷ سالگى و با بازى در نقش مجنون در اپراى لیلى و مجنون چشم ها را متوجه خود کرد و به اسطوره آواز آذربایجان تبدیل شد و در چند سال اخیر هم با اجراى « مقامات » و موسیقى کلاسیک آذربایجانى در غرب شهرت و محبوبیت خاصى پیدا کرده است.

دانلود اهنگ "آختراجام گوزل یاری" از عالیم قاسیموف

 

دانلود download


برچسب‌ها: دانلود فول آلبوم عالیم قاسیموف, دانلود آهنگ آذری, دانلود ترانه مقامی ترکی, دانلود آهنگ های عالیم قاسیموف

ادامه مطلب...
ارسال توسط yasharمديرعامل تراکتورسازي اظهار داشت : منتظر هستم پيشنهادهاي يک ميلياردي به بازيکنان تمام شود.


محمد حسين جعفري در ارتباط با ثبت قرارداد رسمي با اوليويرا اظهار داشت: امروز ظهر قرارداد اين مربي را در هيئت فوتبال ثبت کرديم. به احتمال زياد پس از بازگشت اوليويرا از پرتغال براي برگزاري اردو به ترکيه مي رويم.

وي در مورد اينکه چرا تراکتورسازي در فصل نقل و انتقالات حضور قوي ندارد، عنوان کرد: منتظر هستيم تيم هاي پولدار بازيکنان خود را بگيرند.


مديرعامل تراکتورسازي در ارتباط با اينکه گفته مي شود اين تيم هم پيشنهادهاي اغوا کننده به بازيکنان مي دهد گفت: شما ببينيد من چند بازيکن گرفته ام؟ با اين پيشنهادهاي گزافي که تيم ها به بازيکنان مي دهند نمي توانم تيم ببندم. بر اساس توانايي خود مي توانيم يارگيري کنيم. منتظر هستيم پيشنهادي 800 ميليوني و يک ميلياردي به بازيکنان تمام شود و سپس نوبت به ما برسد. واقعيت اين است که من در جذب بازيکنان زمين گير شده ام


برچسب‌ها: خرید های تیم تراکتور سازی, مشکلات مالی تراکتور, آخرین اخبار تراکتور سازی, نقل و انتفالات تراکتور, اخبار تراکتور سازی, تراختور

ادامه مطلب...
ارسال توسط yashar
 تفاهم‌نامه‌ای بین منطقه آزاد ارس و شهرداری تبریز برای احداث کمپ رفاهی تفریحی شهرداری تبریز منعقد شد.
صادق نجفی سرپرست سازمان منطقه آزاد ارس در این نشست اظهار کرد: منطقه آزاد ارس با وجود توانمندی‌های قوی قطعاً بعد از پنج سال به قطب صنعت و تولید و گردشگری مناطق آزاد و شمال‌غرب کشور تبدیل خواهد شد.
وی تصریح کرد: زیرساخت‌های ارتباط بین‌المللی منطقه آزاد ارس با کشورهای اروپایی و کشورهای حوزه cis و آسیای میانه در حال مطالعه و احداث هستند که شاهراه‌های اقتصاد، تجارت و بازرگانی کشور را شکل می‌دهند.
نجفی افزود: منطقه آزاد ارس در مقایسه با سایر مناطق آزاد کشور از مزایای نسبی مناسب و متعددی برخوردار است چراکه تمام مزیت‌های یک منطقه بکر اقتصادی را دارا است.
وی اظهار کرد: زیرساخت‌های ارتباطی جاده‌ای، هوایی و ریلی و همچنین وجود انبارهای بزرگ و گمرک یکصد ساله و بسیاری از مزایای سرمایه‌گذاری موجود در این منطقه در آینده‌ای نزدیک منطقه آزاد ارس را به برند اقتصادی کشور تبدیل خواهد کرد.


برچسب‌ها: منطقه آزاد ارس, اخبار جلفا, احداث کمپ رفاهی تفریحی شهرداری تبریز در جلفا, شهردار تبریز

ادامه مطلب...
ارسال توسط yashar
 
تاريخ : ۹۱/۰۳/۲۱
 قیمت‌های جدید آرد و نان در استان آذربایجان‌شرقی به صورت کیلویی اعلام شد.به گزارش نصر نیوز، در جلسه قیمت‌گذاری آرد و نان در استان آذربایجان‌شرقی که در استانداری تشکیل شد، پس از بحث و بررسی قیمت‌های جدید آرد و نان برای شرکت بازرگانی دولتی ایران به تصویب رسید.  
   
 
قیمت آرد
با توجه به بخشنامه هیئت وزیران مبنی بر تحویل هر کیلوگرم گندم 4650 ریال به واحدهای آردسازی قیمت انواع آرد به شرح زیر خواهد بود.
1- آرد با استحصال سبوس 7 درصد 5350 ریال
2- آرد با استحصال سبوس 12 درصد 5520 ریال
3- آرد با استحصال سبوس 15 درصد 5630 ریال

4- آرد با استحصال سبوس 18 درصد 5750 ریال


قیمت نان
قیمت انواع نان با لحاظ داشتن نوع آرد طبق جدول زیر بر مبنای فروش کیلویی بدین ترتیب خواهد بود:
1- لواش سنتی و دوار با آرد 12 درصد قیمت هر کیلو 12500 ریال
2- بربری سنتی و دوار با آرد 18 درصد قیمت هر کیلو 11500 ریال
3- سنگگ سنتی با آرد 12 درصد قیمت هر کیلو 12500 ریال
4- سنگگ دوار با آرد 12 درصد قیمت هر کیلو 9500 ریال
5- سنگک ماشینی با آرد 7 درصد قیمت هر کیلو 6800 ریال
6- لواش ماشینی تر با آرد 12 درصد قیمت هر کیلو 6800 ریال
7- لواش ماشینی خشک با آرد  12 درصد قیمت هر کیلو 8500
قیمت‌های تصویبی از تاریخ بیستم خرداد ( امروز) قابل اجرا خواهد بود.


برچسب‌ها: فروش نان کیلویی شد, نان کیلویی شد, هر کیلو نان, قیمت جدید نان, قیمت جدید بربری

ادامه مطلب...
ارسال توسط yashar
 به نقل از تابناک، مجلس شورای اسلامی دارای ۲۰ کمیسیون، آموزش و تحقیقات، اقتصادی، انرژی، اجتماعي ، اصل نود، امنيت‌ملي و سياست‌خارجي، برنامه و بودجه و محاسبات، بهداشت و درمان ،صنایع و معادن، عمران، فرهنگی، قضائی و حقوقی، كشاورزي و آب و منابع طبيعي، شوراها و امور داخلی، تلفیق، تدوین آیین نامه داخلی، تحقیق، بررسی طرح تحول اقتصادی، نظارت و پيگيري اجراي اصل۴۴ قانون اساسي، جهاد اقتصادي است که بعضی از آنها همچون اصل نود، تلفیق، جهاد اقتصادی و نظارت و پيگيري اجراي اصل۴۴ قانون اساسي نمایندگان می‌توانند در حالی که عضوکمیسیون دیگری هستند به انتخاب کمیسیون مربوطه در این کمیسیون‌ها نیز حضور یابند.

اما در حالی که مردم انتظار دارند، منتخبین انها در مجلس شورای اسلامی به فکر عمل به وعده‌ها رنگارنگ خود باشند، اکثر نمایندگان در حال حاضر دغدغه‌ای جز تعیین کمیسیون خود و زد و بند برای عضویت در هیات رئیسه و یا ریاست کمیسیون‌ها ندارند.

برخی نمایدگان که قبلا در ائتلاف‌های هیئت رئیسه رای خود را داده‌اند، اکنون منتظر تلافی آن از سوی هم فکرانشان هستند تا این‌بار آنها به کمک این‌ها بیایند.


برچسب‌ها: لیست کامل نامزدهای ریاست, نامزد های کمیسیون اقتصادی, نامزد کمیسیون صنایع, فتحی پور, رحمانی در کمیسیون صنایع

ادامه مطلب...
ارسال توسط yashar

تبریز- واژگونی یك دستگاه خودرو سواری پیكان در آذربایجان شرقی یك نفر كشته و چهار نفر مصدوم بر جای گذاشت.

مسوول روابط عمومی مركز مدیریت حوادث و فوریت های پزشكی آذربایجان شرقی روز شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: این سانحه صبح امروز در كیلومتر 20 جاده كلیبر - مغان رخ داد و در پی آن یك نفر در دم جان باخت.


حبیب حسینقلیزاده افزود: چهارنفر نیز در این سانحه مصدوم شده و به بیمارستان كلیبر انتقال یافتند.


وی یادآورشد: شب گذشته نیز در اثر برخورد یك دستگاه خودرو سواری سمند با یكدستگاه وانت پیكان در جاده ورزقان - خاروانا ‌چهار نفر مصدوم شده كه مصدومین ابتدا به درمانگاه ورزقان و سپس به بیمارستان امام رضا (ع) تبریز انتقال یافتند.


وی اظهاركرد: در جاده آذرشهر- عجبشیر واژگونی یكدستگاه خودرو سواری پیكان سه نفر مصدوم و در جاده ورزقان -خواجه نیز واژگونی یكدستگاه سواری پراید سه نفر مصدوم بر جای گذاشت.


برچسب‌ها: تصادف در کلیبر, تصادف در ورزقان, اخبار کلیبر, اخبار ورزقان, جاده آذرشهر, عجبشیر, جاده كلیبر, مغان

ادامه مطلب...
ارسال توسط yashar
 انتشار نور به شکلی خاص دقایقی پیش در آسمان کشور شهروندان ایرانی را  متعجب کرد.شاهدان عینی از انتشار نور در وسعتی بزرگ و به شکل شیپوری که بخش انتهایی آن نور به اطرف پخش می کرد خبر دادند.انتشار این نور که بیش از 3 دقیقه طول کشید در مناطق مختلف جهان دیده شده.

این فیلم توسط موبایل در حوالی باکو گرفته شده است

download

دانلود فیلم جسم نورانی


برچسب‌ها: دانلود فیلم شی نورانی, دانلود فیلم بشقاب پرنده, فیلم بشقاب پرنده, کلیپ شی نورانی در آسمان, تصاویر شی نورانی, ufo in sky, ufo clip download, جسم نورانی در آسمان, فیلم جسم نورانی, شی نورانی در تبریز

ادامه مطلب...
ارسال توسط yashar
خبرگزاری مهر: نماینده مردم ورزقان و خاروانا در مجلس شورای اسلامی در خصوص نیمه کاره رها شدن سد سیه کولان آغبلاغ و وضعیت اسفناک جاده ورزقان به خواجه به دو وزیر نیرو و راه و شهرسازی تذکر کتبی داد.

به گزارش خبرنگار مهر، اللهویردی دهقانی، نماینده مردم ورزقان و خاروانا در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگاران گفت: تذکر وزیر نیرو مربوط به تعطیل گذاشتن پروژه سد سیه کولان آغبلاغ است که به دلایل واهی درصدد تعطیل کردن آن هستند.

وی افزود: برای مطالعه و اجرای این پروژه میلیون ها تومان از سرمایه ملی صرف شده و اکنون وزارت نیرو با نیمه کاره گذاشتن آن تمام طرح های مرتبط با آن را را ناکام می کند.

دهقانی همچنین گفت: سد مسقران نیز از جمله سدهای پیش بینی شده برای شهرستان بود و الان بعد از هفت هشت سال قصد حذف آن را دارند در حالیکه ظرفیت های کشاورزی و اشتغال زایی قابل توجهی برای آن موجود است.

نماینده مردم ورزقان و خاروانا در مجلس شورای اسلامی همچنین اظهار داشت: کار احداث سد حاجیلار در این شهرستان نیز ضعیف پیش می رود که برای اهالی قابل قبول نیست.

دهقانی تصریح کرد: هم اکنون پیگیر تعریف پایاب های این سدها هستیم تا به روش مکانیزه بهره برداری از آنها در آینده نزدیک صورت گیرد.

وی در ادامه با اشاره به حوادث تلخ رانندگی در محور ورزقان - خواجه نیز گفت: تذکری نیز در این باره به وزیر راه و شهرسازی داده شد تا با توجه به کشته شدن 14 نفر در این محور پر تردد از ابتدای سال تا کنون اقدامی جدی در بهبود وضع جاده صورت دهد.

دهقانی ادامه داد: جاده ورزقان - خواجه یک جاده محسوب نمی شود و حتی در تعریف جاده فرعی هم قرار ندارد اما اداره کل راه و شهرسازی با برداشتن شانه راه برای تعریض آن تنها اقدام به تعمیرات جزئی راه کرده و هر از چند گاهی شاهد تصادفات خونین و مرگ اور در این محور هستیم.
برچسب‌ها: نماینده ورزقان و خاروانا, احداث بزرگراه خواجه, ورزقان, خاروانا, نوردوز, جاده ورزقان, خواجه

ادامه مطلب...
ارسال توسط yashar
شمار زيادي از مردم جمهوري آذربايجان راه حل نظامي را براي پايان اختلافات با ارمنستان بر سر مساله قره باغ خواستارند.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، به نقل از روزنامه وال استريت ژورنال، دست كم در هفته گذشته هشت سرباز طي درگيري‌هاي مرتبط با مناقشه قره باغ كشته شدند.

اين در حالي است كه هيلاري كلينتون، وزير امور خارجه آمريكا براي تشويق طرفين جهت استفاده از يك راه حل ديپلماتيك به منطقه سفر كرده است.

موسسه تحقيقاتي سيپري در استكهلم اعلام كرد: باكو در طول پنج سال گذشته 11 ميليارد دلار صرف خريد تسليحات نظامي كرده و ارمنستان نيز در طول اين مدت كمتر از دو ميليارد دلار براي اين منظور صرف كرده است.

هر دو كشور سامانه‌هاي تسليحاتي تهاجمي پيشرفته از جمله موشك‌هاي روسي كه قادر هستند اهدافي در فاصله 45 مايلي را مورد اصابت قرار دهند، خريداري مي‌كنند.

سربازان جمهوري آذربايجان مستقر در روستاهاي مرزي كه در خط مقدم درگيري‌ها با ارمنستان هستند به طور روزانه با يكديگر تبادل آتش دارند.

برخي از روستائيان مانند مردم روستاي سابينا شوكورف در بطن درگيري‌ها گرفتار شده‌اند.

يكي از ساكنان 70 ساله اين روستا اظهار داشت: ما هر روز به ياد مي‌آوريم كه همچنان در جنگ هستيم اما جهان خواهد ديد كه آذربايجان قدرتمندتر شده و ما مي‌دانيم كه روزي فرا خواهد رسيد كه ما سرزمين‌هاي خود را آزاد خواهيم كرد.

تعداد زيادي از مردم آذربايجان از دولت خود مي‌خواهند تا با راهكار نظامي مناقشه قره باغ را پايان بخشد. جمهوري آذربايجان روز سه شنبه ارمنستان را به نقض خطوط مرزي و قتل پنج سرباز آذربايجاني متهم كرد.

يك روز پيش از آن ارمنستان اعلام كرد: نيروهاي آذربايجان سه تن از سربازان ارمني را در همان منطقه كشتند.


برچسب‌ها: مساله قره‌ باغ, سربازان جمهوري آذربايجان, ارتش ارمنستان, ارتش قره باغ, ارتش آذربایجان, قره باغ, مناقشه قره باغ, جنگ قره باغ

ادامه مطلب...
ارسال توسط yashar
 
تاريخ : ۹۱/۰۳/۱۷
آیا پس از چند سال کار با اینترنت و بودن در فضای وب فکر می کنید در ابتدایی ترین موضوع، یعنی سرچ گوگل حرفه ای هستید؟ توصیه می کنیم حتما این مقاله را بخوانید.

سرچ کردن محتوای مورد نیاز در موتورهای جستجو از ابتدایی ترین کارهایی است که هر کسی که سر و کارش به اینترنت افتاده باشد با آن آشنایی دارد. در میان بزرگ ترین و معروف ترین موتور جستجو، گوگل، سهم زیادی در سرچ روزانه مردم دنیا دارد.

تا جایی که “گوگل کردن” به فعل تبدیل شده و معادل سرچ کردن در اینترنت به حساب می آید.
برچسب‌ها: سرچ گوگل, گوگل, آفتاب, موتورهای جستجو, موتور جستجو

ادامه مطلب...
ارسال توسط yashar
جاده جانانلو-کلیبر از دیگر پروژه هایی بود که بنا به وعده استاندار می بایست در هفته دولت سال گذشته مورد بهره برداری قرار می گرفت که تا کنون با گذشت بیش از 8 ماه از سررسید مقرر هنوز مورد بهره برداری قرار نگرفته است.
محمد اشرف نیا با ارائه توضیحاتی در رابطه با این پروژه گفت: سازمان محیط زیست مخالف اجرای این پروژه بود به علت اینکه این پروژه از میان جنگل های ارسباران گذر می کرد.
وی افزود: در جلسات متعددی که با سازمان محیط زیست داشتیم، توافق حاصل شد که با رعایت برخی مسائل ایمنی مانند فنس کشی و ... این پروژه با موافقت سازمان محیط زیست اجرا شود.
اشرف نیا گفت: برای کسب موافقت سازمان محیط زیست تغییراتی در مسیر این پروژه انجام دادیم.
وی افزود: این پروژه واقعا سنگین است که برای دولت 56 میلیارد تومان هزینه داشته است و خوشبختانه الان مراحل آسفالت را می گذراند و تا هفته دولت به بهره برداری خواهد رسید.
برچسب‌ها: جانانلو, کلیبر, بزرگراه تبریز – باکو, بزرگراه تبریز – ارومیه, محور اهر, تبریز, بزرگراه اهر

ادامه مطلب...
ارسال توسط yashar
فاخر‌فرد، انتقال آب ارس به دریاچه ارومیه را تنها راه ضربتی برای درد دریاچه ارومیه عنوان کرد و افزود: با این اقدام نه تنها آب مورد نیاز این دریاچه تامین و روند خشک شدن آن متوقف می‌شود بلکه از بهم خوردن اکوسیستم منطقه و به خطر افتاد جریان زنجیره‌ای جلوگیری می‌شود.


برچسب‌ها: دریااچه ارومیه, ارومیه شوره‌زار, انتقال آب ارس به دریاچه ارومیه

ادامه مطلب...
ارسال توسط yashar
وقتی صدا و سیما ، تمام هم و غمش این باشد که مشکلات دیگر کشورها - از مشکل زباله ها در فلان شهر ایتالیا تا گرانی بنزین در فلان ایالت آمریکا - را انعکاس دهد و از مردم خودمان غفلت نماید ، رسانه هایی که واقعاً درد مردم ایران را ندارند ، از این خلأ استفاده می کنند و وکیل و وصی مردم ایران می شوند. مسوولیت این میدان دادن ها نیز با مسوولان صدا و سیماست.
برچسب‌ها: صدا و سیما

ادامه مطلب...
ارسال توسط yashar
ارسال توسط yashar
به گزارش خبرگزاری فارس از اهر، عباس فلاحی‌باباجان ظهر امروز در جلسه بررسی مشکلات احداث بزرگراه اهر ـ تبریز اظهار کرد: جاده اهر ـ تبریز یکی از راه‌های مواصلاتی چند شهر استان، همچنین راه ارتباطی استان اردبیل است که باید اتمام احداث این بزرگراه در اولویت باشد.

وی افزود: سالانه صدها نفر در جاده اهر ـ تبریز کشته می‌شود که با این آمار وظیفه مسئولان بسی سنگین‌تر می‌شود و باید با اختصاص اعتبارات لازم تکلیف احداث این جاده هرچه سریع‌تر مشخص شود.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: قطعه اول بزرگراه از طرف اهر به تبریز و قطعه دوم نیز از طرف تبریز به اهر در حال احداث است و عملیات اجرایی آن به کندی پیش می‌رود که این امر قابل قبول نیست و احداث قطعه سوم بزرگراه نیز هنوز آغاز نشده و با این روند اختصاص اعتبار، کار احداث آن معلوم نیست کی اجرایی شود.

وی گفت: احداث بزرگراه اهر ـ تبریز یکی از ضروریات اساسی است و برای جلوگیری از حوادث ناگوار و تسریع در احداث، این بزرگراه باید جزو طرح مهر ماندگار باشد و بودجه خاصی به آن اختصاص یابد.
برچسب‌ها: بزرگراه اهر ـ تبریز, اتوبان اهر ـ تبریز, عباس فلاحی‌باباجان, جاده اهر ـ تبریز

ادامه مطلب...
ارسال توسط yashar
هیلاری کلینتون پس از دیدار و گفت‌وگو با مقام‌های ارمنستان نسبت به تنش میان این کشور و آذربایجان بر سر منطقه قره باغ هشدار داد. وی تاکید کرد که حل این مناقشه از راه مذاکره و بدون توسل خشونت ممکن خواهد بود.

به گزارش «تابناک» به نقل از «دویچه وله»، هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه آمریکا از روز دوشنبه (۴ ژوئن/ ۱۵ خرداد) سفر دوره‌ای خود به قفقاز جنوبی را آغاز کرده است. وی در نخستین ایستگاه این سفر با مقام‌های کشور ارمنستان دیدار و گفت‌وگو کرد. از جمله محورهای اصلی گفت‌و‌گوی وزیر خارجه آمریکا در دیدار با مقامات ارمنی موضوع روابط این کشور با آذربایجان عنوان شده بود.
برچسب‌ها: منطقه قره باغ, قره باغ, دویچه وله, هیلاری کلینتون, وزیر امور خارجه آمریکا, ارمنستان

ادامه مطلب...
ارسال توسط yashar

به گزارش نصر نیوز به نقل از اهراب نیوز، در سال های اخیر افراد زیادی از توقف رشد صنعتی آذربایجان شرقی گفته اند و این که به گذشت نزدیک به نیم قرن، هنوز هم نماد صنعت آذربایجان، همان تراکتورسازی است. صنعت بزرگ و مولد سالهاست در تبریز و آذربایجان شرقی ایجاد نشده است.
صنایع فضایی و لیزر در استان فارس در سال های گذشته ایجاد شده است. صنایع فولاد مبارکه به ذوب آهن اصفهان اضافه شده است. استان خوزستان به پله های بالای تولید ناخالص داخلی رسیده است و این جزو برکات انقلاب اسلامی است و مایه افتخار هر ایرانی. اما سوال اینجاست که چرا سهم آذربایجان و تبریز از طوفان ساخت و ساز به خصوص در دولت های نهم و دهم ناچیز است؟ آیا مسئولان استانی کم کاری کرده اند؟ آیا مسئولان رده بالای کشوری کم لطفی کرده اند؟ نمایندگانمان کم کاری کرده اند؟
مهدي غضنفري، وزير صنعت‌، معدن و تجارت امروز از اولين فراخوان وزارت صنعت‌، معدن و تجارت از بخش خصوصي براي اجراي ۱۲ پروژه جديد صنعتي با فناوري بالا و سرمايه ۱۰۰ ميليارد توماني در هشت استان کمتر توسعه يافته خبر داده و این هشت استان را چنین نام برده است: آذربايجان شرقي‌، آذربايجان غربي‌، لرستان‌، اردبيل‌، خراسان شمالي، كردستان، سمنان، زنجان، مركزي خبر داد‌.برچسب‌ها: توقف رشد صنعتی آذربایجان شرقی, صنعت آذربایجان, صنایع فضایی, صنایع فولاد مبارکه به ذوب آهن اصفهان, وزير صنعت‌, معدن و تجارت, اردبیل کمتر توسعه يافته

ادامه مطلب...
ارسال توسط yashar

روزهاي آغازين امسال بود كه نماينده كليبر و هوراند در مجلس اعلام كرد « ارسباران را به پايتخت گردشگري ايران تبديل مي كنيم». چه بسا منظور ارسلان فتحي پور شهرستان كليبر بود. چند سالي است كه استعدادهاي گردشگري كليبر و اكنون خداآفرين بيش تر به چشم آمده و برخي مسئولان از جايگاه بالاي اين منطقه در گردشگري خبرها ساخته اند. اين كه كليبر و خداآفرين ـ شمال قره داغ ـ از نظر گردشگري در آذربايجان بي نظير است، كم تر مورد ترديد است، اما دست بردن در توان محيطي يك منطقه به اين سادگي ها هم نيست. توان محيطي كليبر و خداآفرين به طور سنتي كشاورزي و دامداري بوده است و وارد ساختن گردشگري در آمايش سرزمين اين منطقه نيازمند مطالعات كارشناسي و برنامه ريزي هاي علمي است. چرا كه رونق گردشگري بايد ضمن تسهيل آبادني منطقه، به توسعه نيز بينجامد و از منظر توسعه ي پايدار، ملاحظات زيست محيطي و ميراث فرهنگي و حفظ منابع طبيعي در اولويت است.

نماينده كليبر و هوراند در حالي از پايتختي ارسباران براي گردشگري ايران سخن به ميان مي آورد كه به نظر مي رسد هنوز توان گردشگري در اقتصاد و توسعه ي منطقه، تعريف و برنامه ريزي مشخصي ندارد. همان طور كه معدن علي رغم ديرينه ي قابل توجه به تحول اقتصادي در منطقه منجر نشده است. روزهاي آخر هفته و به ويژه ايام تعطيل ورود گردشگران و مسافران به اين منطقه فزوني مي يابد و اين مسئله در چند سال اخير شتاب بيش تري داشته است و مشهودترين دليل عدم آمادگي منطقه براي اين همه گردشگر، نبود زير ساخت هاي عمده مثل جاده هاي مناسب است و شلوغي مهم ترين جاده ي اين منطقه يعني اهر ـ تبريز در روزهاي تعطيل مؤيد اين مطلب است.


برچسب‌ها: محور ورزقان, ارسلان فتحی پور, ورود گردشگران به ارسباران, نماينده كليبر و هوراند, پايتخت گردشگري, شهرستان كليبر

ادامه مطلب...
ارسال توسط yashar
8 نفر امروز در 2 تصادف جداگانه در جاده  ورزقان - خواجه  و  اهر - تبریز  کشته و 5 نفر هم مصدوم شدند . 
در یکی از این حوادث ، 2 خودروی سواری پیکان و کمپرسی ساعت 12 امروز در جاده ورزقان - خواجه آذربایجان شرقی بصورت رخ به رخ تصادف کردند که بر اثر این حادثه 5 سرنشین پیکان جان باختند و 2 نفر دیگر نیز مصدوم شدند .
سرهنگ فرجی رئیس پلیس راههای آذربایجان شرقی فرجی علت این حادثه را سبقت غیر مجاز سواری پیکان اعلام کرد و گفت : مصدومان این حادثه برای درمان به بیمارستان امام رضای تبریز منتقل شدند .
وی همچنین اعلام کرد : 3 نفر دیگر در تصادف دیگری حدود ساعت 15 امروز در جاده اهر- تبریز کشته شدند .
رئیس پلیس راههای آذربایجان شرقی افزود : این 3 تن در برخورد 2 خودروی سواری پژو و سمند دچار سانحه شدند .
وی گفت : در این تصادف سواری پژو پس از برخورد با سواری سمند واژگون و دچار حریق شد که هر 3 سرنشین سواری پژو در حریق جان خود را از دست دادند و 2 سرنشین خودروی سمند نیز مصدوم شدند.
سرعت زیادی سواری پژو 206 عامل اصلی این حادثه دلخراش اعلام شد .
برچسب‌ها: تصادف در اهر, تصادف در ورزقان, حادثه در جاده, پلیس راههای آذربایجان شرقی, جاده اهر, تبریز, اده ورزقان, خواجه

ادامه مطلب...
ارسال توسط yashar
 
تاريخ : ۹۱/۰۳/۱۳
منطقه بین المللی حفاظت شده ارسباران که از طرف سازمان ملل ذخیره گاه و حوضچه ژنتیکی ایران اعلام شده بود به پارک ملی ارتقا یافت .
مدیر کل اداره حفاظت از محیط زیست آذربایجان شرقی گفت : مناطق حفاظت شده محیط زیست آذربایجان شرقی ، مخزن بین المللی تنوع زیستی و حوضچه ژنتیکی است که مورد توجه ویژه سازمان آموزشی ، علمی و فرهنگی سازمان ملل متحد (یونسکو) است .
آقای رئیسی افزود : مناطق حفاظت شده محیط زیست آذربایجان شرقی جدای از جاذبه های طبیعی و گردشگری دارای اهمیت زیست بومی و تنوع زیستی و ژنتیکی نیز است .
وی اظهار کرد : وجود گونه های کمیاب جانوری و گیاهی در این مناطق به خصوص جنگل های بکر و غنی ارسباران به این منطقه جنبه بین المللی داده و گونه های خاص جانوری مثل سیاه خروس ، قرقاول و قوچ و میش ارمنی اهمیت ژنتیکی آن را افزایش داده و منطقه را تبدیل به حوضچه ژنتیکی کرده است .
آقای رئیسی گفت : تاکنون هزار و 80 گونه گیاهی مختلف در منطقه شناسایی شده است که از درختان و درختچه های مهم و شاخص منطقه بلوط ، سرخدار ، ارس ، گیلاس وحشی ، بارانک ، زغال اخته ، افرا ، گردو و ممرز را می توان نام برد .


برچسب‌ها: پارک ملی ارسباران, ارسباران, پارک ملی قره داغ, ارتفای ارسباران, منطقه ارسباران, منطقه قره داغ, شگفتی های ارسباران, دیدنی های ارسباران

ادامه مطلب...
ارسال توسط yashar
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس هشتم با بیان اینکه رواج زیرمیزی ارز به دلیل دونرخی بودن آن است، از بررسی نحوه واگذاری ارز در نخستین جلسه کمیسیون اقتصادی مجلس نهم با حضور مقامات اقتصادی دولت خبر داد.

ارسلان فتحی پور در گفتگو با مهر درخصوص رواج زیرمیزی برای دریافت ارز 1226 تومانی اظهار داشت: متاسفانه دو نرخی بودن ارز موجب به وجود آمدن فسادی اقتصادی خواهد شد.

وی با تاکید لزوم نظارت بیشتر بر بانکها، گفت: عدم نظارت مستمر و قوی بر عملکرد بانکها معضلات مختلفی از جمله رشوه گرفتن‌های کلان برای انجام کارهای غیرقانونی را به همراه خواهد داشت.

نماینده مردم کلیبردرمجلس با بیان اینکه هفته آینده که کمیسیونهای تخصصی مجلس نهم تشکیل خواهند شد، نحوه واگذاری ارز را در کمیسیون اقتصادی بررسی خواهیم کرد، گفت: در نخستین جلسه کمیسیون اقتصادی از نمایندگان وزارت اقتصاد، وزارت صنعت، معدن و تجارت و بانک مرکزی دعوت می کنیم تا درباره چگونگی واگذاری ارز و نظارت بر آنها بحث و تبادل نظر کنیم.
برچسب‌ها: نماینده مردم کلیبر, کمیسیون اقتصادی, رئیس کمیسیون اقتصادی, ارسلان فتحی پور, دونرخی بودن

ادامه مطلب...
ارسال توسط yashar
به گزارش سازمان هواشناسی، طی دو روز آینده دمای هوا در اکثر نقاط کشور افزایش می‌یابد و از بعد از ظهر امروز تا پایان هفته شرایط برای تولید گرد و خاک در عراق و حرکت آن به سوی مناطق غربی کشور فراهم می‌شود.

به گزارش همشهری، اگر قصد سفر به استان‌های شمالی کشور را دارید باید بدانید که هوا در استان‌های آذربایجان شرقی؛ آذربایجان غربی و اردبیل در روز پنج شنبه و جمعه کمی ابری تا نیمه ابری همراه با رگبار و در جنوب آنها همراه با گرد و باد و خاک است و در روز شنبه و یکشنبه کمی ابری تا نیمه ابری پیش بینی شده است.
برچسب‌ها: وضعیت آب و هوا کلیبر, وضعیت آب و هوا ارسباران, وضعیت آب و هوا اهر, وضعیت آب و هوا تبریز, وضعیت آب و هوا در تعطیلات, وضعیت آب و هوا ورزقان

ادامه مطلب...
ارسال توسط yashar

دو کمیسیون هست که نمایندگان مجلس از رفتن به آن فرار می کند و کمیسیون هایی هم هستند که برای ورود به آن قرعه کشی می کنند. کمیسیون های اقتصادی و صنعتی و امنیتی و سیاسی دل ربا هستند . اما این دو کمیسیون ، نماینده فراری می دهند.

نمایندگان مجلس نهم از این کمیسیون ها فرار می کند و هر کسی با صحبتی ، مذاکره ای و حتی اعمال فشاری خودش را در کمیسیونی جای می دهد ، تا قرعه فالش به نام این کمیسیون ها نیفتد.


برچسب‌ها: کمیسیون های اقتصادی, صنعتی, فتحی پور, نماینده کلیبر, اخبار کلیبر, نمایندگان تبریز, انتخابات کمیسیون ها

ادامه مطلب...
ارسال توسط yashar
 

از شگفتی‌های جنگل‌های قره داغ (ارسباران) دور بودن از محیط هوای شرجی دریا و همچنین مستقر بودن در دل کوه‌های سر به فلک کشیده است که در صبحگاهان وقتی به این جنگل‌ها نگاه می‌کنید انگار تابلویی مینیاتور روبه‌روی شما قرار دارد.

 

آینالو


برچسب‌ها: جنگل های قره داغ, جنگل های ارسباران, جنگل های تبریز, جنگل های آذربایجان, جنگل های کلیبر, کلیبر, مکیدی, آینالو, جنگل های اهر, جنگل های خنک ایران, بهترین جنگل ایران, مکان مناسب برای سفر, دیدنی های تبریز

ادامه مطلب...
ارسال توسط yashar
احتمال رقابت نادران و فتحی‌پور برای کمیسیون اقتصادی

ارسلان فتحی‌پور کارشناسی اقتصاد و بازرگانی از دانشگاه واحد تهران مرکز و کارشناسی ارشد امور برنامه‌ریزی از واحد علوم و تحقیقات را دارد و در مجلس هشتم هم ریاست کمیسیون اقتصادی را برعهده داشت؛ وی در مجلس نهم هم یکی از گزینه‌های مطرح برای ریاست این کمیسیون است.

البته افرادی هم چون غلامرضا مصباحی‌مقدم جزء گزینه‌های مطرح برای ریاست این کمیسیون بودند ولی ظاهراً مصباحی‌مقدم برای عضویت در کمیسیون برنامه و بودجه نام‌نویسی کرده و نمی‌تواند در کمیسیون اقتصادی رئیس شود.

نام افرادی همچون الیاس نادران هم برای ریاست این کمیسیون مطرح است که احتمال ریاست وی بر ک میسیون اقتصادی بیشتر از سایرین است.

* کمیسیون صنایع و معادن و احتمال ریاست یک وزیر سابق دیگر


سیدحسین هاشمی نماینده مردم میانه در مجلس هشتم رئیس کمیسیون صنایع بود که در مجلس نهم نتوانست حضور داشته باشد.

در حال حاضر افرادی همچون سلیمانی که سابقه وزارت ارتباطات را در کارنامه خود دارد و همچنین رضا رحمانی که پیش از این نایب رئیس کمیسیون صنایع بود برای ریاست این کمیسیون در دوره نهم مطرح است.

برخی افراد هم از احتمال حضور ایرج ندیمی، مهرداد بذرپاش و نعمتی جهت رقابت برای ریاست کمیسیون صنایع خبر می‌دهند.


برچسب‌ها: ارسلان فتحی‌پور, نتایج کمیسیون های مجلس, فتحی پور, نماینده کلیبر, نماینده تبریز, فلاح, کمیسیون صنایع و معادن, کمیسیون اقتصادی

ادامه مطلب...
ارسال توسط yashar
خبرگزاری فارس: مدیر کل میراث فرهنگی و گردشگری آذربایجان شرقی از طراحی سایت گردشگری عشایری خبر داد و گفت: در این سایت چگونگی چادرنشینی عشایر اقوام مختلف ایران و بازی های عشایری آیین و سنت ها به نمایش گذاشته می شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، تراب محمدی عصر امروز در جمع مسئولان فرهنگی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری آذربایجان شرقی استان با اشاره به جاذبه های طبیعی و زیبای روستای "اسکانلو" گفت: این سایت با هدف معرفی آیین ها و بازی های عشایری طراحی می شود.
وی تصریح کرد: در بخش های مختلف این سایت سنت های مشترک تمام عشایر ایران به نمایش گذاشته می شود تا به صورت مقایسه ای تفاوت ها و ویژگی های عشایر آذربایجان شرقی و منطقه ارسباران با سایر مناطق و استان ها شناخته شود.
محمدی ادامه داد: در این سایت چگونگی چادرنشینی عشایر اقوام مختلف ایران و تفاوت های آنها، بازی های عشایری و فرآورده های دامی، آیین و سنت ها به نمایش گذاشته می شود.
دبیر ستاد دائمی تسهیلات سفر استان طبیعت اراضی دو روستای عشایری« اسکانلو »و «مفروض لو» را بکر و زیبا توصیف کرد و گفت: روستای "اسکانلو" در شهرستان خداآفرین واقع شده و در زمره روستاهای هدف گردشگری در سفر اول ریاست جمهوری در استان به تصویب رسیده است. محمدی با تشریح موقعیت روستای هدف گردشگری« اسکانلو» یادآور شد: این روستا از نظر طبیعی و به لحاظ داشتن آب های معدنی و مناظر زیبای حاشیه رودخانه ارس به عنوان یک منطقه مناسب برای طبیعت گردی حائز اهمیت بوده و در محدوده ذخیره گاه زیست کره ارسباران واقع شده است.
وی با بیان اینکه« اسکانلو» از دیرباز منطقه عبور عشایر بوده که با گذشت زمان عشایر در این روستا اسکان گزیدند، گفت: "اسکانلو" جزو معدود روستاهایی است که دارای طبیعت متنوعی بوده و سه چشم انداز مختلف چشمه، کوه و جنگل های زیبای ارسباران را در کنار یکدیگر دارد.
برچسب‌ها: گردشگری عشایری, کلیبر, مغان, اخبار مغان, قره داغ سسی, چادرنشینی عشایر, عشایر آذربایجان, روستای, اسکانلو, شهرستان خدافرین

ادامه مطلب...
ارسال توسط yashar

اسلایدر